ÖNEMLİ BİR UYARI:
Bir benzin istasyonunda arabasına benzin doldurmakta olan bir bayanın yanına gelen birisi  boyacı olduğunu söyleyerek,  hizmet amacıyla

Kibarca kartını sunuyor.

Kartı aldıktan sonra arabasına biniyor bayan. Adam da, başkasının kullandığı bir arabaya giriyor.
Bayan, istasyondan çıkmaya hazırlanırken, arkadaki arabanın da ayni anda istasyondan çıktığını ve kendisini takip ettiğini fark ediyor.

Tam anında da bir bas dönmesi ve zor nefes almakta olduğunu hissediyor bayan.

Cami açmak isterken, adamın verdiği kartı alan elinden tuhaf bir koku alıyor Arkadakilerin de nerdeyse kendi arabasına yapışırcasına yaklaştıklarını görüyor. Kaybedecek zaman olmadığını düşünerek basıyor gaza, o hızla giderken ilk gelen park yerine dalıveriyor. Sert bir frenle durduruyor arabayı, ayni anda da kısa aralarla bastığı klaksonla imdat işareti verircesine durmadan velvele saçıyor ortalığa. Başkalarının da bulunduğu park yerine gelen ikinci araba var hızıyla çıkış yönünü alarak uzaklaşıp gidiyor.

Adamlardan böylece kurtulan bayan, uzun bir süre sonra kendine gelebiliyor ve normal nefes almaya başlıyor ancak. Bayanı böyle çok ciddi bir duruma sokan bir maddenin karta sürülmüş olduğu anlaşılıyor.

Adı, BURUNDANGA olan bu uyuşturucu madde, bir kişinin üstündekileri çalmak  veya başka kötülükler yapmak için kullanılıyor. Basit bir kart üzerine kolayca sürülebilen bu uyuşturucu, cinsel taciz amaçlı kullanılan uyuşturucuya nazaran dört defa daha tehlikelidir.. Yolda, dışarda tanımadığınız birisinden ve hele yalnızken asla böyle bir kart almayın sakin. İkametgâhlara kadar gelerek hizmet sunanların da kullandığı bir yöntem bu.  Dikkatli olmakta fayda var dostlarım.

İLAVE BİLGİLER:
(burundanga” adlı güney amerika’da yetişen borrachero ağacının yaprakları ve tohumlarından elde edilen bir maddeymiş. borrachero, çok büyük dikenli, sonbaharda pembe çiçekler açan güzel bir ağaçmış ve halk sarhoş ağacı diye biliniyormuş. Bu ağaçtan elde edilen toz olan burundangayi yuttuğunuzda ya da soluduğunuzda etkisi geçene kadar sizden istenen her şeyi yapıyormuşsunuz. Üstelik geçici hafıza kaybına da yol açıyormuş.)
Burundanga: Amerika yerlilerinin borazan biçimli beyaz ve pembemsi çiçekli, yeşil ve geniş yapraklı bitkiye verdikleri isim.

SCOPOLAMİNE (Zombi İlacı- Brundanga)
Suç örgütlerinin ilacı

GURUBU;
Doğal bitki

ÖNEMLİ BİLGİ;
Dünya ülkelerine uyarı: Suç örgütlerinin kullandığı bir madde  Büyük ölçüde yaygınlaşmaktadır.

ÜRETİMİ;
Tıptaki adı “Scopolamine” Amerika yerlilerince “Burundanga” olarak isimlendirilen borazan biçimli beyaz ve pembemsi çiçekli, yeşil geniş yapraklı bitkiden imal edilmektedir.

TANIMI;
Kısa sürede bağımlılık yapan bitki, beyin ve SİNİR  sistemini etkiliyor.
Aşırı dozda ölüme sebep oluyor. ABD’li toksikolog Peter Spenser buna “ ölüm yüklü bitki” adını vermiştir. Yüksek dozda kullanıldığında kurbanının bilincini iptal edip kor haline getiriyor. Suç örgütleri bu madde ile kurbanlarına soygun başta oLMAK üzere her istediklerini yaptırıyor.


Kolombiya kaynaklı bir maddedir.

KÖTÜ OLGULAR;
İnsanları hertürlü zararlı işte kullandırır.
Şuursuz bir robot (Zombi)haline getiren maddedir.
Aşırı dozda beden ve ruh yapısında önemli tahribat yapan bir ölüm aracıdır.