Hacker Filmleri

Siber Güvenlik Filmleri

YılFilm AdıAçıklama
1954Tobor the GreatBu bilim kurgu filmi genç bir çocuğun, büyükbabasının ve en iyi arkadaşının hikayesini anlatıyor
19561984Distopik bir dünyada toplum, hükümet gözetimi için her şeye gücü yeten bir güç olan Big Brother tarafından yakından izleniyor. Bir adam aşık olarak kuralları çiğner ve ağır bir bedel ödemek zorundadır. George Orwell’in romanına dayanıyor.
1965AlphavilleGizli bir ajan, kayıp bir insanı bulmak ve sonunda iktidar diktatörü Profesör von Braun ve duyarlı bilgisayar sistemi Alpha 60’ı durdurmak için fütüristik Alphaville şehrine gider.
1967Billion Dollar BrainBu casusluk gerilim filminde Michael Caine, bir süper bilgisayarla komünizmi ortadan kaldırmak için çalışan çılgın bir Teksas petrol baronu (Ed Begley) ile ilgilenen eski bir gizli ajan olan Harry Palmer olarak rol alıyor.
19682001: A Space OdysseyAI süper bilgisayar H.A.L.’nin yanında gizemli bir göreve bir grup astronot gönderilir. 9000. Bundan sonra, insan ve makine arasında yoğun bir savaş, bu da uzay ve zaman boyunca gizemli bir yolculuğa neden oluyor.
1968Hot MillionsPeter Ustinov, hayali şirketlerinden fatura ödemek için bir ana bilgisayarın güvenlik sistemini atlayan bir zimmeteer oynuyor.
1969The Computer Wore Tennis ShoesDexter Reilly (Kurt Russell) bir elektrik fırtınası sırasında bir bilgisayarı sabitler ve şok olur. Bilgisayarın beyni onunla kaynaştı ve o bir dahi.
1969The Italian JobYakın zamanda hapishaneden serbest bırakılan bir soyguncu (Michael Caine), bir grup Britanya’nın en meşhur bilgisayar korsanlarından İtalyan polisi ve mafya burunlarının altından altın külçe çalmak için yardım alıyor. Filmin en ünlü sahnelerinden biri, şehrin trafik kontrol bilgisayarını hacklemenin neden olduğu büyük bir trafik sıkışıklığı.
1970Colossus: The Forbin ProjectABD’den büyük bilgisayar sistemleri
1971Paper ManBeş sıkılmış üniversite öğrencisi bir bilgisayar aksaklığından yararlanır ve hayali bir kişi yaratır, ancak şaka geri teper.
1971THX 1138Fütüristik, devlet tarafından kontrol edilen bir ortamda yer alan bu film, kesinlikle yönetilen ve yakından izlenen toplumlarına bir devrim aşıladıkları için sırasıyla Thx 1138 ve Luh 3417 adlı bir erkek ve bir kadını takip ediyor.
1973WestworldGünde bin dolar için, fütüristik bir tema parkının konukları farklı zaman periyotlarının rekreasyonlarını ziyaret edebilir ve en vahşi fantezilerini gerçekçi Androidlerle yaşayabilirler. Pals Blane (James Brolin) ve Martin (Richard Benjamin) Westworld’i ziyaret etmeyi ve Amerikan sınırının kanunsuz sokaklarını yürümeyi seçtiler. Bununla birlikte, fantezileri teröre döner, ancak robotik bir silahşör (Yul Brynner) ile bir düello çok yanlış gittiğinde.
1974The ConversationGene Hackman, tehlikede olabileceğinden korktuğu bir çift üzerinde casusluk yapmak için yüksek teknoloji ekipmanı (günün geri) kullanarak bir gözetim uzmanı oynuyor. Üç Oscar için aday gösterildi.
1975Three Days of the CondorCIA Codebreaker Robert Redford, kendi ajansının neden ölmesini istediğini anlamaya çalışır.
1977Demon SeedBu bilim kurgu korku filmi, yapay zekadan yapılmış ve insan olmaya çalışmak için inanılmaz ve tehlikeli uzunluklara giden duyarlı bir süper bilgisayar olan Proteus IV’in hikayesini anlatıyor.
1982TronEn eski hack filmlerinden biri. Bir bilgisayar mühendisi, şirketinde bir yöneticinin çalışmalarını çaldığını öğrenir ve sanal gerçeklik dünyasına başlatılır.
1983BrainstormAraştırmacılar Michael Brace (Christopher Walken) ve Lillian Reynolds (Louise Fletcher), bir kişinin düşüncelerinin video kasetine kaydedilmesine ve oynatılmasına izin veren bir sistem geliştiriyorlar. Teknoloji yoğun cinsel ve ölüme yakın deneyimleri keşfetmek için kullanıldığında proje kontrolden çıkıyor.
1983Superman IIIRichard Pryor, geliştirdiği bir program aracılığıyla şirketinin bordrosundan sıyrılırken yakalanan bir hacker olan Gus Gorman’ı canlandırıyor ve daha sonra Süpermen Evil’i çevirmeye yardımcı olmak için şantaj yapıyor.
1983WarGamesLise öğrencisi (Matthew Broderick) bu klasikte askeri bir süper bilgisayara girer ve çoğu insanın hacklemenin ne olduğunu bilmediği bir zamanda ABD nükleer cephaneliğini etkinleştirir.
1984Cloak and Dagger11 yaşındaki Davey bir FBI ajanının öldürüldüğünü gördüğünde, ölmekte olan adam ona askeri sırları olan bir Atari video oyunu kartuşu verir. Dabney Coleman ile.
1984Electric DreamsSan Francisco’da yer alan bu bilim kurgu romantik komedi, bir mimar, çellist ve kişisel bir bilgisayar arasındaki bir aşk üçgeni ile ilgilidir.
1984Hide and SeekGenç bir bilgisayar meraklısı, “Gregory P1” adlı bir tür yapay zeka programı geliştirir. Hayatta kalmasını sağlamak için bilgisayar diğer bilgisayarlarla temasa geçer ve insanlarla savaşmaya başlar. Ayrıca bir nükleer santralin ana bilgisayarına bağlanır.
1985BrazilSam Lowry (Jonathan Pryce) yanlış bir kimlik durumuna katıldığında, toplumunu kontrol eden güçlü, teknolojiye bağlı bürokrasi tarafından devletin düşmanı olarak etiketlenir. Yanlış olanı düzeltme arayışında Sam, hayallerinin kadınıyla tanışır, ancak farkında olmadan, bir terörist olabilir.
1985Hackers: Wizards of the Electronic AgeHacker topluluğu hakkındaki bu belgesel, Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak da dahil olmak üzere PC devrimini oluşturan bazı programcılarla röportajların görüntülerini içeriyor. Saustalito, Kaliforniya’da düzenlenen bir hacker konferansında çekildi.
1985Max HeadroomBu bilim kurgu draması, yapay olarak zeki, bilgisayar tarafından oluşturulan bir televizyon sunucusu olan isimsiz karakteri Max Headroom’un başlangıç ​​hikayesini anlatıyor. Bu film daha sonra aynı adı taşıyan bir İngiliz dizisi için pilot olarak hizmet verecekti.
1985Prime RiskBilgisayar meraklısı sevenler otomatik veznahı ve Federal Rezerv’i batırmak için çizim yapmak için.
1985Real GeniusPrestijli bir mühendislik kolejinde bir lazer projesi üzerinde çalışan iki genç, hükümet projelerini askeri sınıf bir silah olarak kullanma niyetiyle adım attığında çalışmalarının gerçek amacını sorgulamaya başlar. Val Kilmer ve Gabriel Jarret’in oynadığı.
1985Weird ScienceGençler Gary ve Wyatt ideal kadınlarını bir bilgisayarda tasarlarlar ve ucube elektrik kazası onu güzel, insanüstü Lisa şeklinde hayata geçirir.
1986Ferris Bueller’s Day OffGünün okulunun bilgisayar sistemine girmesini isteyen ve notları ve katılım kayıtlarını değiştiren bir lise öğrencisi (Matthew Broderick).
1987Bellman and TrueBilgisayar uzmanı Hiller (Bernard Hill) kendini işsiz buluyor ve bir grup banka soyguncusu için gizli bilgisayar bilgilerini çalmak için rüşvet veriyor. İşi hallediyor ama suçluların sonuncusunu gördüğünü düşünme hatasını yapıyor; Hiller onu ve oğlunu Londra’ya kadar takip ettiklerini çok az biliyor.
1987Terminal EntrySavaş oyunlarının kaldığı yerden devam eden bu film, sadece bir oyun oynadıkları izlenimi altında bilmeden tehlikeli bir terör örgütü ağına giren bir grup lise öğrencisinin hikayesini anlatıyor.
1988Defense PlayBabası ABD Hava Kuvvetleri için bir proje üzerinde çalışırken gizemli bir şekilde öldürüldükten sonra, Karen (Susan Ursitti) Scott (David Oliver) ile güçlerini birleştirir ve birlikte iki bilgisayar meraklısı öğrencisi cinayetle ilgili kendi soruşturmasını açar.
1990Circuitry ManBir distopik toplumda, narkotikler, Dünya’nın kalan sakinleri tarafından ağır bir şekilde aranan bir mikroçip şeklinde gelir.
1990Demolition ManYıl, Güney Kaliforniya vatandaşları tarafından yaratılan ütopik bir şehir olan San Angeles’ta 2032. Şiddet içeren bir suç patlatıldığında ve toplumsal barışı tehdit ettiğinde, John Spartan (Sylvester Stallone), kaçaklığı yakalamak için kriyojenik olarak buzda dondurulmuş olarak geçirilen 36 yıldan uyandırıldı, ancak gelecekteki topluma uyum sağlamak zorunda kaldığında dikkatini dağıtıyor- Kontrollü cihazlar, otonom bağlı arabalar ve daha fazlası.
1990HardwareDylan McDermott’un oynadığı bu film
1990The KGB, The Computer and Me1986’da, bir gökbilimci bilgisayar bilimcisi olan Clifford Stoll, Lawrence Berkeley Laboratuvarı’nda bir bilgisayar sistemi üzerinde çalışmaya başladı. O zaman, insanları makine kullanımı için ücretlendirmekten iki muhasebe programı sorumluydu. Stoll normalde kusursuz programlarda 75 cent bir tutarsızlık keşfettiğinde, “Hunter” adlı belgelenmemiş bir kullanıcıyı araştırmaya ve sonunda ortaya çıkarmaya başladı. Daha derine inerken, Hunter’ın sisteme girdiğini ve yeni programlar kurduğunu fark etti. Soruşturması sonunda onu ve ABD istihbaratını Hunter’ın KGB için çalışan bir bilgisayar programcısı olduğunu fark etti.
1991Terminator 2: Judgment DayBir cyborg, Sarah Connor’un genç oğlu John’u onu öldürmek için başka bir cyborg’dan korur.
1992The Lawnmower Man“Frankenstein” a benzeyen bu bilim kurgu korku filmi, bir bilim adamının (Pierce Brosnan) ve denemesinin hikayesini anlatıyor: bir zamanlar basit bir adam (Jeff Fahey), zihin geliştiren ilaç ve bilgisayar simüle eğitim seanslarının gücü ile, bir dahi olur. Ancak bu deneyin kontrolden çıkması çok uzun sürmedi.
1992Single White FemaleBir kadın (Bridget Fonda tarafından oynanan) bir oda arkadaşı için reklam veriyor. Yakında yeni oda arkadaşının kimliğini çalmaya niyetli bir hacker (Jennifer Jason Leigh) olduğunu keşfediyor.
1992SneakersBir hacker (Robert Redford), San Francisco şirketlerinin güvenliğini test eden bir uzman ekibine liderlik ediyor. Rogue NSA ajanları da dahil olmak üzere yanlış ellere inerse büyük bir tehdit oluşturan herhangi bir şifrelemeyi kırabilecek bir kara kutu keşfediyorlar.
1993American Cyborg: Steel WarriorBir katil cyborgs filosu, nükleer bir savaştan sonra dünyadaki kalan yaşamı tehdit ettiğinde, son insanlardan ikisi ırklarının geleceğini kurtarmak için güçlere katılır. Tırnak ısırma savaşı başlar.
1993FraudsBir sigorta araştırmacısı (Phil Collins), alışılmadık bir sigorta talebi yapan bir çift de dahil olmak üzere başkalarının hayatlarını manipüle etmek için oyunlar ve hile kullanır. İddiayı onaylıyor, ancak fidye olarak tuhaf talepler yapıyor.
1993Ghost in the MachineBilgisayarla çalışan bir MRI makinesi, bir seri katilin ruhunu çıkarır ve ölümcül bir teknolojik silah haline gelir.
1993Jurassic ParkSeinfeld’in düşmanı “Newman” (Dennis Nery), en yüksek teklif sahibine satmak için dinozor DNA’sını çalmasını içeren bir darbeye giren bir BT adamı oynuyor.
1993KnightsSavaşın harap edilen fütüristik bir dünyada yer alan bu bilim kurgu gerilim filmi, bir cyborg olan Gabriel (Kris Kristofferson) ve genç bir kız olan Nea’nın (Kathy Long) hikayesini anlatıyor.
1994DisclosureDemi Moore ve Michael Douglas’ın oynadığı bu gerilim, hem sanal hem de fiziksel dünyaları dengeliyor ve büyük bir promosyon için yolda olan bir teknoloji şirketinde üst düzey bir yöneticinin hikayesini anlatıyor
1994Plughead Rewired: Circuitry Man II1990’ların devre adamının devamı, bir kadın FBI ajanı ve Danner adında bir Android’i takip ediyor.
1995Ghost in the ShellBu animasyonlu Japon bilimkurgu destanında, bir cyborg polis üyesi ve ortağı, bilgi almak ve suç işlemek için kullanmak için cyborgs beyinlerine hackleyen kukla ustası adlı bir siber suçlu avlıyor. (Scarlett Johansson, 2017 canlı aksiyon remakinginde rol alıyor.)
1995GoldenEyeJames Bond, bir Rus suç sendikasının çalıntı uzay tabanlı bir silah programı kullanmasını durdurmaya çalışır ve Dünya’yı siber uzaydan yönetmeyi planlayan kötü bir dahinin debriyajlarına düşer.
1995HackersBir genç hacker, tarihteki en büyük borsaya neden olan bir virüs yazdığı için bilgisayarlardan yasaklandıktan yedi yıl sonra olay yerine geri döndü. O ve arkadaşları, uğursuz bir süper hacker’ın büyük bir petrol şirketinden bir bilgisayar solucanı olan bir arsa için bir komplo için onları çerçevelediğini kanıtlamalıdır. Angelina Jolie ile.
1995Johnny MnemonicBeynine implante edilen bir bilgisayar çipi, bir insan veri kaçakçısının (Keanu Reeves) normal bilgisayar ağları için çok hassas verileri güvenli bir şekilde depolamasına ve taşımasına izin verir. Çipin depolama kapasitesini aşan değerli bir paket aldığında, anımsatıcı kurye verileri 24 saat içinde vermeli veya ölmelidir. Suikastçılar tam da bunu yapmasına yardım etmek istiyorlar.
1995Judge DreddYargıç Dredd (Sylvester Stallone), taahhüt etmediği bir cinayet için ceza kolonisine gönderildi. Oraya giderken, daha önce mülkün yok edilmesi için yakalandığı bir hacker olan Herman “Fergee” Ferguson (Rob Schneider) ile yeniden bir araya geldiğinde beklenmedik bir yardımcı alır.
1995The NetTekrarlı bir hayat yaşayan bir bilgisayar programcısı (Sandra Bullock), bir komplonun farkına vardığında zaman ayırmayı dört gözle bekliyor. Birisi onu öldürmeye çalıştığında ve kimliği çalındığında tatili bir kabusa dönüşüyor. Birinin neden ölmesini istediğini anlamaya çalışırken kim olduğunu kanıtlamalıdır.
1995Under Siege 2: Dark TerritorySteven Seagal, Ryback ve yeğeni Sarah ve Denver’dan Los Angeles’a giden bir trende bulan Siege Under Siege’e eski navy fok Casey Ryback olarak geri dönüyor. Tren, psikotik bir bilgisayar dehası ve arsalarının çok gizli bir uydunun kontrolünü ele geçirmesi için ihtiyaç duyan Terörist tarafından kaçırıldığında, Ryback planlarını folyolamak için bir tren hamurunun (Morris kestane) yardımını sunar.
1996Independence DayUzaylı bir yarışa karşı destansı bir mücadelede, bilgisayar uzmanı David Levinson (Jeff Goldblum), Dünya’ya doğru gelen uzay gemileri filosuna girdiğinde, onları bir virüsle enfekte ettiğinde ve yaklaşan uzaylı istilasına bir duraklama yaptığında önemli bir kazanç elde eder.
1996Lawnmower Man 2: Beyond CyberspaceDünya hakimiyeti için bir görevde, sanal gerçeklik temelli bir bilinç olan Jobe (Matt Frewer), tüm dünyadaki bilgisayarlara hacklemeye kararlıdır, ancak planları Peter (Austin O’Brien) ve Benjamin (Patrick Bergin) tarafından engellenir, Kimin dünyayı kurtaracak tutkusu
1996Omega DoomŞiddet içeren cyborgs’ın egemen olduğu bir dünyada, insanlıktan geriye kalanlar için çok az umut yok… yani böyle bir cyborg’a kadar
1997MastermindsPrestijli bir özel okuldaki yeni güvenlik şefi, varlıklı öğrencilerin birkaçını kaçırıp fidye için tutarak bir skoru bile planlıyor. Şakaları çekmek için okuldan atılan genç bir bilgisayar korsanı planlarını engelliyor.
199823Bir yetim, mirasının bir kısmını bir ev bilgisayara yatırdıktan sonra, bülten panolarında bir romandan esinlenen komplo teorilerini tartışmaya başlar. Yakında bir arkadaşıyla askeri ve hükümet bilgisayarlarını hackliyor. Gerçek hikayeye dayalıdır.
1998Enemy of the StateBir avukat (Will Smith), elindeki bir video kasetinin bir kongre üyesinin gözetim mevzuatına karşı çıktığı için öldürüldüğünü kanıtladığını bilmiyor. Yozlaşmış bir NSA yetkilisinin hedefi haline geldiğinde ve hayatı parçalanmaya başladığında, eski bir zeka operatörü (Gene Hackman) yardımını sunar.
1998Mercury Rising (Code Mercury)Bir Renegade FBI ajanı (Bruce Willis), kırılmaz olması gereken şifreli hükümet kodunu kıran 9 yaşındaki bir otistik çocuğu korumalıdır.
1998PiDoğada evrensel kalıpların kilidini açabilecek matematiksel bir anahtar var mı? Bulunursa, bu anahtar herhangi bir şeyi tahmin edebilir mi
1998WebmasterBu Danimarkalı bilimkurgu gerilim filminde, güçlü bir suç lideri bilgisayar operasyonlarının güvenliğini izlemek için bir hacker işe alır. Birisi veritabanına girdiğinde, web yöneticisi onu bulmak için aşırı uçlara gitmeli veya 35 saat içinde ölmelidir.
1999EntrapmentGizli bir sanat araştırmacısı (Catherine Zeta-Jones) ünlü bir hırsızı (Sean Connery) izleme ve yakalama niyetinde. Sonunda birlikte bir soygunu denerler.
1999eXistenZBilgisayar programcısı Allegra Geller’in (Jennifer Jason Leigh) Hiper gerçekçi sanal gerçeklik oyunu Excenz olan Son Yaratılış, çılgın bir suikastçı onu yok etmeye niyetlendiğinde tehlikeli bir dönüş yapıyor. Ted Pikul’un (Jude Law) yardımıyla Allegra, oyunu ve hayatını kurtarmak için yola çıkıyor.
1999The MatrixDistopik bir gelecekte, insanlık bilmeden matrisin içinde sıkışıp kalır, bu da akıllı makineler tarafından vücutlarını bir enerji kaynağı olarak kullanırken insanları rahatsız etmek için oluşturulan simüle edilmiş bir gerçeklik. Neo (Keanu Reeves) olarak bilinen bir bilgisayar programcısı / hacker, gerçeği keşfeder ve insanlığı serbest bırakmak için diğer isyancılarla güçlerini birleştirir.
1999Office SpaceBüyük bir mutlu ailenin parçası olmaları gerekiyordu, ancak üç bilgisayar programcısı işlerinden ve patronlarından nefret ediyor. Onları kullanan yüksek teknoloji şirketinden az miktarda para zimmetine geçirmek için bir plan hazırlarlar, ancak bir hata planlanandan daha büyük bir hırsızlıkla sonuçlanır. Jennifer Anniston ile.
1999NetForce2005 yılında, FBI’ın bir bölümü olan Netforce, ağın terörizmden korunması ile görevlendiriliyor. Tarayıcıdaki bir boşluk, birisinin internetin ve sahip olduğu tüm bilgilerin kontrolünü kontrol etmesini sağlar. Şimdi Netforce komutanı onu bir katil izlediği için durdurmalı.
1999Pirates of Silicon ValleyKişisel bilgisayarın geliştirilmesi ve Apple Computer ve Microsoft arasındaki rekabet hakkındaki bu biyografik drama 1971 – 1997 yıllarını kapsıyor. Noah Wyle, Steve Jobs ve Anthony Michael Hall yıldızlarını Bill Gates olarak canlandırıyor.
1999The Thirteenth FloorBu bilim kurgu neo-noir filmi 1999 yılında Los Angeles’ta 1937’de yeni tamamlanmış bir sanal gerçeklik simülasyonunun mucidi öldürüldüğünde başlıyor. Mentorlu olduğu bir bilgisayar bilimcisi (Craig Bierko tarafından oynanan) birincil şüpheli haline gelir ve kendisine yöneltilen kanıtlar nedeniyle kendi masumiyetinden şüphe etmeye başlar. Sonunda gerçeği çözmek için simülasyona girer ve hiçbir şeyin göründüğü gibi olduğunu fark eder.
2000Charlie’s AngelsMalzemeli Milyoner Charlie (John Forsythe) için çalışan Angels Natalie (Cameron Diaz), Dylan (Drew Barrymore) ve Alex (Lucy Liu) kaçırılan genç bir yüksek teknoloji dahası (Sam Rockwell) durumunu üstleniyor. Eylemin bir kısmı, bir ana bilgisayarın büyük ölçüde korunan ana bilgisayarına girmek için çeşitli kılık değiştirme ve teknolojik hileler kullanmayı içerir.
2000Hackers in WonderlandBirleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bilgisayar korsanları hakkındaki bu belgesel, onları neyin yönlendirdiğini açıklayan önde gelen bilgisayar korsanlarıyla röportajlar içeriyor. Bilgisayar korsanları arasında Coldfire, Phobos ve Cyberjunkie bulunmaktadır.
2000Takedown“Track Down” olarak da bilinen, efsanevi hacker için Manhunt’un tartışmalı film versiyonu, Tsutomu Shimomura’nın kitabına dayanıyor, “yayından kaldırma: Amerika’nın en çok aranan bilgisayar kanun kaçağı olan Kevin Mitnick’in takip ve yakalanması – Yaptı. “
2001A.I. Artificial IntelligenceBu Pinokyo-esque masalında, David (Haley Joel Osment)
2001AntitrustBir üniversite mezunu (Ryan Phillippe) milyarlarca dolarlık bir bilgisayar şirketinde iş yazma yazılımı aldığında, kurucunun (Tim Robbins) ve yeni mentorun karanlık sırları sakladığı hakkında hiçbir fikri yok. Güvenebileceği kimse var mı?
2001The CodeBu belgesel GNU/Linux’un ilk on yılını kapsar ve Serbest Yazılım (FOSS) hareketinin en etkili kişilerinden bazılarını içerir.
2001Freedom DowntimeBu belgesel, Miramax’ın onu “Taydanlık” filminde yanlış tanıttığı açısından hüküm giymiş bilgisayar korsanı Kevin Mitnick’in durumunu kapsıyor. Miramax temsilcilerinin, filmin sonu da dahil olmak üzere senaryoların yönleriyle ilgili hoşnutsuzluklarıyla yüzleşen birkaç bilgisayar meraklısının hikayesini içeriyor.
2001Revolution OSGNU, Linux ve açık kaynak ve ücretsiz yazılım hareketlerinin tarihi bu belgeselde izleniyor. Önde gelen bilgisayar korsanları ve girişimcilerle birkaç röportaj sunuyor.
2001The ScoreYaşlanan bir Safecracker (Robert de Niro) emekli olmayı planlıyor, ancak çit (Marlon Brando) onu son bir skorda konuşuyor ve Kanada’nın bir gümrük evinin bodrumunda gizlenmiş doğal hazinelerinden birini çalıyor. Birini Custom House’un güvenlik sistemine hacklemek için işe alan başka bir hırsızla (Edward Norton) güçlerini birleştiriyor, ancak işler ters gidiyor.
2001Secret History of HackingBu belgeselin odak noktası, 1970’lerden 1990’lara kadar meydana gelen phreaking, bilgisayar korsanlığı ve sosyal mühendislik. John Draper, Steve Wozniak ve Kevin Mitnick göze çarpıyor.
2001SwordfishGabriel (John Travolta) adlı bir casus büyük bir servet çalmak için çizer. Bir FBI programını hacklemek için iki yıl hapis cezasına çarptırılan Stanley’i (Hugh Jackman) ikna etmek için Ginger’ı (Halle Berry) yardım ediyor. Ama Gabriel gerçekten ne yapıyor ve planın gerçekten arkasında kim veya ne var?
2002Catch Me if You CanFrank Abagnale, sahtecilik, zimmete para geçirme ve güvenli belgeler konusunda dünyanın en saygın yetkililerinden biridir. Perçinleme hikayesi, Steven Spielberg’in Leonardo DiCaprio’nun Abagnale ve Tom Hanks’ın oynadığı film için FBI ajanı topuklarında hızlı bir şekilde ilham verdi.
2002CypherMorgan Sullivan (Jeremy Northam), küresel bir bilgisayar şirketinde çalışan bir muhasebeci olan kurumsal casus. Gizemli bir kadın işinin göründüğü gibi olmadığını öne sürdüğünde, Morgan karmaşık bir beyin yıkama dünyasına yükselir ve burada gerçek kimliğini korumak için mücadele eder.
2002Half the RentAksi halde Halbe Miete olarak bilinen bu film, kız arkadaşının ani ölümünden sonra içeri giren bir bilgisayar korsanı (Stephan Kampwirth) takip ediyor
2002Minority Report2054 ve D.C.’deki özel bir suç öncesi polis departmanı, suçları, vizyonlarını bir bilgisayara kanalize eden üç psişik varlık olan pre cogs’tan gelen bilgilere dayanarak işlenmeden önce durduruyor. Birim şefini (Tom Cruise) gelecekteki bir cinayetle suçladıklarında, kendi departmanı tarafından avlanan bir kaçak olur.
2002Storm WatchSanal gerçeklik oyunlarının bir şampiyon oyuncusu, bir hava uydusu ile dünyayı yok etmekten tanımasını çalan bir suçlu beyni durdurmak için aniden zamana karşı yarışmalıdır. “Kod Hunter” olarak da bilinir.
2002Terminal ErrorBüyük bir yazılım şirketinin eski bir çalışanı, bir MP3 üzerine bir bilgisayar virüsü ekerek ve oğluna vererek başkanla bile alır. Planı bilgisayar terminallerini çökertmektir, ancak virüsün kendi zihnine sahiptir ve şehrin büyük bölümlerini çıkarmaya başlar. Baba ve oğul kaosu durdurmak için kendi virüslerini yaratmalıdır.
2003Code 46Distopik bir dünyada, vatandaşların totaliter hükümetin özel izinleri olmadan şehirlerinin dışında seyahat etmeleri yasaktır. Dövme izinleri dolaşmaya başladığında, William Gold (Tim Robbins) sorumlu bireyi soruşturmak, bulmak ve indirmekle görevlendirilir, ancak asla ona aşık olmayı beklemez.
2003The CoreDünyadaki birkaç tuhaf olaydan sonra, bir jeofizikçi ve bilim adamları gezegenin erimiş çekirdeğinin dönmeyi bıraktığını ve manyetik alanın bir yıl içinde çökeceğini belirliyor. Çekirdeğe geçme ve rotasyonu yeniden başlatmak için nükleer patlamalar yapmaya ve interneti temizlemek ve dünya çapında paniği önlemek için bekleyen felaketin tüm izlerini ortadan kaldırmak için nükleer patlamalar yapmaya planlıyorlar.
2003FoolproofKevin (Ryan Reynolds) garip bir hobi olan bir arkadaş grubunun bir parçasıdır: soygun planlıyorlar, ancak mükemmel bir şekilde yapabilmesine rağmen onları asla gerçekleştirmezler. Ancak planları yanlış ellere düştüğünde, arkadaşlar, günün ışığını hiç görmemesi gereken bir mücevher deposu soygunu yapmak zorunda kaldıkları için suç dünyasına itilirler.
2003In the Realm of the HackersBu belgesel, iki Avustralyalı genç bilgisayar bilgisayar korsanı olan Electron ve Phoenix’in 1980’lerin sonlarında yeniden yapılandırılmış bir bilgisayar güvenlik listesi çaldığını ve dünyanın en sınıflandırılmış ve güvenli bilgisayar sistemlerinden bazılarına girmek için kullandığını ortaya koyuyor.
2003The Italian JobBir hırsız (Edward Norton) ortaklarını açtıktan ve soygunda çaldıkları altından kaçtıktan sonra, eski ekibi intikam almayı istiyor.
2003The Matrix ReloadedNeo (Keanu Reeves), Morpheus (Laurence Fishburne), Trinity (Carrie-Anne Moss) ve diğer özgürlük savaşçılarının yardımıyla giderek daha fazla insan matristen serbest bırakıldı ve Zion’a getirildi. Ancak 250.000 makine kaleye doğru kazıyor ve 72 saat içinde onlara ulaşacak, bu yüzden savaşa hazırlanmalılar.
2003PaycheckMichael Jennings (Ben Affleck), çok gizli projelerde çalışarak iyi para kazanıyor ve daha sonra üç yıllık bir görev için 92 milyon dolarlık bir ödeme iptal edilene kadar hafızasının silinmesini kabul ediyor. Tehlikedeki hayatı ile, görünüşte rastgele öğelerin önemini anlamak için çıkmayı hatırlamıyor.
2004One Point OGenç, paranoyak bir bilgisayar programcısı olan Simon (Jeremy Sisto), kendini bir dizi gizemli boş paketin alıcı ucunda bulur. Bu teslimatların sadece hayatını sonsuza dek değiştirecek gerçeklik büken bir buzdağının görünen kısmı olduğunu bilmiyor.
2004Paranoia 1.0Bir bilgisayar programcısı dairesinin içinde gizemli boş paketler alır ve kimin gönderdiğini, neden ve kime güvenebileceğini bulmaya çalışır. “ONE POINT O.” olarak da bilinir.
2005V for VendettaDistopik bir gelecekte, zalim bir İngiliz hükümeti, bir virüsün patlak vermesinden sonra katı bir sokağa çıkma yasağı getiriyor. Gülümseyen bir adam Fawkes maskesindeki bir anarşist, genç bir kadının yardımıyla intikam almak istiyor ve diğerlerini zulüm karşı isyan etmeye teşvik etmek için televizyon ağına hackleniyor.
2006Deja VuDoug Carlin (Denzel Washington), yüzlerce kişiyi öldüren bir feribot bombalamasından sorumlu teröristi yakalamak için çalışan bir ATF ajanıdır. Gelişmiş bir gözetim teknolojisi biçimi kullanan Doug, suçu önleme misyonuyla zaman içinde geri dönüyor, ancak kurbanlardan birine takıntısı her şeyi riske atıyor.
2006The DepartedBoston Polis Memuru Billy (Leonardo DiCaprio) Infiltrate için gizli gidiyor
2006FirewallAilesi rehin alındığında, finansal kurumlar için hırsızlığa dayanıklı bilgisayar sistemleri tasarlayan bir güvenlik uzmanı (Harrison Ford) kendi sistemine girmeli ve fidye ödemek için milyonlarca dolar çalmalıdır.
2006Hacking DemocracyBu belgesel, 2004 ABD cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçim sahtekarlığı iddialarını araştırıyor. Black Box oylamasının kurucusu Bev Harris, kâr amacı gütmeyen bir tüketici koruma grubu ve oylama sisteminde kusurları ortaya çıkarmak için yola çıkan diğer vatandaş aktivistleri izliyor.
2006In AscoltoDinleme olarak da bilinen bu film, Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) kitlesel gözetim operasyonlarından ilham alıyor, İtalyanca bir karşı listeleme istasyonunun içine girmek için gizli çalışan bir casus (Michael Parks) deneyimini kronikleştiriyor. Alpler.
2006Man of the YearHicivsel bir siyasi talk show sunucusu (Robin Williams) cumhurbaşkanı için koşar ve taban kampanyasına başlayan hayranların yardımıyla seçilir. Daha sonra başkanlığının bilgisayarlı bir oylama makinesi arızasının sonucu olduğu ortaya çıktı.
2006The Net 2.0Genç bir bilgisayar sistemleri analisti, yeni bir işe başlamak için İstanbul’a geliyor, ancak kimliğinin çalındığını öğreniyor. Hayatını geri almak için kimin yaptığını yakalamalı.
2006PulseBir Japon korku filminin bu yeniden yapımında, bir bilgisayar korsanı olan erkek arkadaşı intihar ettiğinde bir öğrenci şok olur. Sonra o ve arkadaşları ondan çevrimiçi mesajlar alırlar ve yardım istemektedir. Başka bir bilgisayar korsanı, ağ üzerinden seyahat eden doğaüstü bir vebayı durdurmasına yardımcı olmalıdır.
2006A Scanner DarklyPhilip K Dick’in 1977 bilimkurgu romanının bu bilgisayar animasyonlu uyarlaması yakın gelecekte yer alıyor. ABD’nin uyuşturucu savaşı, özellikle D (ölüm için) adlı hiper-bağımlılık yapan bir madde, sayısız gözetim tarayıcıları kullanan bir polis devletinin uygulanmasına neden oluyor.
2007Bourne UltimatumOperatif Jason Bourne (Matt Damon), ona ihanet eden insanları bulmak için bir soruşturma muhabiri ile birlikte çalışırken, acımasız bir CIA yetkilisi ve ekibi, hafızasını geri almadan önce onu suikast yapma umuduyla takip etmeye devam ediyor.
2007Breach – This docudrama is based on the events leading up to the capture of FBI Agent Robert Hanssen, convicted of selling secrets to the Soviet Union. A low-level surveillance expert gets promoted and assigned to work with Hanssen, unaware that he is to find proof that he is a traitor.#VALUE!
2007Every Step You TakeBu belgesel, modern Britanya’ya ve onun Orwell-esque hükümet gözetimine derinlemesine bir bakış. Alandaki önemli uzmanların yorumlarıyla vurgulanan CCTV’nin artılarını ve eksilerini araştırıyor.
2007Live Free or Die HardUlus Bağımsızlık Günü’nü kutlamaya hazırlanırken, hoşnutsuz bir hükümet güvenlik acentesi Amerika’nın bilgisayar altyapısına bir saldırı başlattı. Deneyimli polis John McClane (Bruce Willis) ve genç bir hacker, F.B.I.’nin siber bölümünün onu indirmesine yardımcı olmalı.
200821Altı Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) öğrencisi başarıya giden yolu hackledi
2008Download: The True Story of the InternetYahoo, eBay, Google, Amazon ve diğerlerinin kurucularından kişisel hesaplar aracılığıyla anlatılan bu belgesel, internetin bugün nasıl olduğunun hikayesini anlatıyor.
2008Eagle Eyeİki yabancı, Jerry ve Rachel, hiç tanışmadıkları bir kadından gizemli çağrılar aldıktan sonra bir araya gelirler. Hayatlarını ve ailelerini, cep telefonlarını ve diğer teknolojileri kullanarak eylemlerini kontrol ederek onları bir dizi tehlikeli duruma itmeleri için tehdit ediyor.
2008Hackers are People TooBilgisayar korsanları bu belgeseli topluluklarını tasvir etmek ve olumsuz stereotipleri parçalamak için yarattı. Hacking’in ne olduğunu, bilgisayar korsanlarının nasıl düşündüğünü ve bu alandaki kadınları tartıştığını açıklar.
2008UntraceablePortland’daki FBI’ın Siber Suçlar Bölümü’nden ajan Jennifer Marsh (Diane Lane), canlı akış videosunda insanları çevrimiçi öldüren psikopatik bir hacker izlemeye çalışıyor. Sitesi daha fazla isabet alırken, kurbanlar daha hızlı ölüyor.
2008WarGames: The Dead Code 2008Bir Amerikalı genç hacker, bir terörist saldırı simülatör oyunu oynayan bir Amerika Birleşik Devletleri’ni yok etmek için gerçek bir terörist mi? İç Güvenlik buna inanıyor ve onu yakalamaya başladılar.
2009Echelon ConspiracyTech Whiz Max Peterson (Shane West) postaya gizemli bir cep telefonu gönderildiğinde, nereden geldiğinden veya ne olduğundan emin değil
2009EyeborgsBüyük bir terör saldırısı sonrasında, ABD’deki hükümet gözetimi, şüpheli davranışlar için tüm vatandaşları izleyen ve izleyen “E (E (E (EyeBeborgs” adlı robotik kameralarla bir sonraki seviyeye taşıyor. Ancak, EyeBorgs’tan gelen fotoğraf kanıtları, devam eden bir cinayet soruşturmasında gerçeklerle uyuşmadığında, federal bir ajan merak etmeye başlar, bu kameraları gerçekten kim kontrol eder ve ne isterler?
2009GamerGenç bir oyuncunun uzak cihazı tarafından kontrol edilen ölüm sırası mahkum Kable, her hafta şiddet içeren bir çevrimiçi oyunda mahkumlarla savaşmalı. Özgürlüğünü kazanmak, karısını Avatar köleliğinden kurtarmak ve oyunun mucidi devralmak için yeterince oturum hayatta kalabilir mi?
2009The Girl with the Dragon TattooBir gazeteci, genç bir kadın hacker’ın yardımıyla kırk yıldır ölü bir kadının katilini arar. Karanlık aile sırlarını çözdüklerinde kendilerini korumalılar. Bu İsveç dil filmi 2011 yılında İngilizce olarak yeniden yapıldı.
2009Hackers WantedBu yayınlanmamış Amerikan belgeseli başlangıçta “Hackleyebilir misin?” Ünlü bir hacker olan Adrian Lamo’nun maceralarını takip ediyor ve bilgisayar korsanlarının hack ve doğasının kökenlerini araştırıyor.
2009Shadow GovernmentTeknolojik manzaranın günlük yaşamlarımız üzerinde ne gibi etkileri var? Grant Jeffrey liderliğindeki bu belgesel, modern çağda hayatımızın ne kadarının sayısallaştırıldığını ve gözlemlendiğini tam olarak araştırıyor.
2009Transcendent ManFilm yapımcısı Robert Barry Ptolemy’den bu belgeselin konusu, mucit, fütürist ve yazar Ray Kurzweil ve 2005 kitabında sunulan teknolojinin geleceği hakkındaki tahminleri, tekillik yakınında: İnsanlar biyolojiyi aştığında. Ptolemy, Kurzweil’i dünya konuşma turunda takip ediyor, burada teknolojik tekillik hakkındaki düşüncelerini, 21. yüzyılda yapay zeka, genetik, nanoteknoloji ve robotiklerdeki ilerleme nedeniyle ortaya çıkacak önerilen bir ilerleme.
2009We Live in PublicOndi Timoner tarafından yönetilen bu belgesel profilleri Josh Harris, “hiç duymadığınız en büyük internet öncüsü.” Erken bir dot.com girişimcisi olan Harris, erken akış içeriği hizmeti olan psuedo.com’u kurdu. 1999’da, 100 erkek ve kadının sürekli video gözetimi altında birlikte yaşamak için gizliliğinden vazgeçmeyi kabul ettiği “Sessiz” adlı bir deneye başladı, böylece hayatları çevrimiçi olarak yayınlanabilir.
2010Inceptionİnsanların hayallerine girebilen ve sırlarını çalabilecek bir hırsız (Leonardo Dicaprio), kurumsal casusluk için armağanını kullanmaya başlar. Birinin zihnine de bir fikir dikebilir mi? Film dört Oscar kazandı.
2010The Social NetworkJesse Eisenberg, bu dramada Harvard öğrenci ve bilgisayar dehası Mark Zuckerberg’i Facebook olacak bir sosyal ağ sitesinin oluşturulması hakkında canlandırıyor.
2010Tron LegacyBu yenilenen Tron devamında Sam (Garrett Hedlund), bilgisayarı, parlak bir bilgisayar programcısı olan Kevin Flynn (Jeff Bridges) için bilgisayar dünyasına girip çıkıyor.
2011Mission Impossible: Ghost ProtocolMega casus Ethan Hunt (Tom Cruise) Kremlin’e yapılan terörist saldırı nedeniyle suçlandığında, o ve diğerleri Ajansından, İmkansız Görevler Kuvvetleri’nden (IMF) masumiyetlerini kanıtlamalıdır.
2011StuxNet: Cyberwarİlk olarak 2010’da keşfedilen Stuxnet bilgisayar solucanı, siber suçlarda yeni bir çağın başlangıcını işaret etti.
2012Code 2600Bu belgesel, bilgi teknolojisi yaşının, onu oluşturmaya yardımcı olan insanların gözünden ve onu şekillendiren olayların yükselişini araştırıyor.
2012Genius on HoldYoksullaşan bir telekomünikasyon dehası olan Walter L. Shaw’un çöküşü ve kötü şöhretli bir mücevher hırsızı olan hayal kırıklığına uğramış oğlu bu belgesel.
2012Owned & Operatedİnternetin merceğini kullanarak, bu belgesel ne kadar önemli olduğumuzu kanıtlıyor… tüketiciler olarak, yani. Toplum bugün pratik olarak ayrıcalıklı bireyler için yaşıyor
2012 – Panopticon – Living in the digital age, do we really have privacy? This documentary examines how much our daily lives are controlled and watched by omnipresent surveillance, whichas technology advancessadece kaçınılması zorlaştı.
2012RebootGenç bir kadın hacker, onu bir iPhone ile eline yapıştırılmış bırakan travmatik bir olayı hatırlayamaz. Telefonun zamanlayıcısı sıfıra geri dönüyor ve bilgisayar korsanları bulmacayı çözmesine yardımcı olmalı.
2012Shadows of LibertyMedyaya güvenmeli miyiz? Bu belgesel, ABD merkezli medyanın yüzde 90’ını kontrol eden beş büyük kar amacı gütmeyen holdingi inceleyerek, günümüzün siyasi, ekonomik ve sosyal dünyasına kimin inanacağına dair soruları gündeme getiriyor.
2012SkyfallJames Bond (Daniel Craig), M16 karargahında siber terör saldırısının kaynağını izlerken ve dahi bir hacker’a karşı çıkarken hala gerekenlere sahip olduğunu kanıtlamalıdır.
2012Tracked DownPaul Moreira’nın yönettiği bu belgesel, dünyadaki hükümetlerin gelişmiş elektronik savaş ekipmanlarıyla vatandaşlarını nasıl izlediğini açıklıyor
2012Underground: The Julian Assange StoryBu Avustralya filmi, WikiLeaks’in kurucusunun erken kariyerini, Melbourne’da genç bir bilgisayar korsanı olarak başlayarak takip ediyor.
2012We Are Legion: The Story of the HacktivistsFilm yapımcısı Brian Knappenberger, grup üyelerinin röportajları da dahil olmak üzere anonim hack grubunu belgeliyor.
2013The Assange Agenda: Surveillance, Democracy and YouHükümet gözetimi hangi noktada demokrasiyi riske atıyor? Julian Assange’a göre
2013Big Data: The Shell InvestigationDijital çağda, bir gazetecinin kaynakları sonsuzdur
2013The Bling RingNicki (Emma Watson) ve şöhret takıntılı arkadaş grubu, Hollywood’da kendileri için bir isim yapmak için her şeyi yapacak,
2013DEFCON: The DocumentaryDünyanın en büyük hack konferansı Defcon, uzun zamandır katı bir kamera politikası vardı… şimdiye kadar. Bu belgesel, DEFCON’un katılımcılar ve personelin yorumlarıyla vurgulanan 20. yıldönümü etkinliğini takip ediyor.
2013Disconnectİnternetin insanların yaşamları üzerindeki etkisi etrafında kesişen üç hikaye. Karakterler arasında siber zorbalığın kurbanı, cep telefonu aracılığıyla sürekli iletişim kuran ancak ailesiyle bağlantı kurmak için zaman bulamayan bir avukat ve sırları çevrimiçi olarak maruz kalan bir çift yer alıyor.
2013DSKNECTDElektronik cihazlar insanları bir araya getiriyor mu yoksa ayırıyor mu? Bu belgesel, cep telefonları, sosyal medya ve internet gibi teknolojilerin yükselişi ışığında insan etkileşiminin nasıl değiştiğini inceliyor.
2013The Fear That Has 1000 EyesBu belgesel çeşitli terörist saldırılara bakıyor
2013The Fifth EstateGerçek etkinliklere dayanarak, film WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange (Benedict Cumberbatch) ve Daniel Domscheit-Berg güçlerini yeraltı gözeticileri olarak birleştirerek başlıyor ve ihbarcıların hükümet sırlarını ve kurumsal suçları ortaya çıkarmak için gizli verileri sızdırması için bir platform oluşturuyor.
2013Goodbye WorldBir milyondan fazla cep telefonu aynı anda iki kelimelik bir mesaj alır, ardından güç ızgarası ve yaygın paniğin çöküşü gelir. Bir kabinde sığınak bulan bir grup insan yakında kıyamet sonrası bir dünyada yaşamanın nasıl bir şey olduğunu öğreniyor.
2013Google and the World BrainGoogle Books Kütüphanesi projesi kesinlikle hırslı, ancak mümkün mü? Bu belgesel, Google’ın dünyanın en büyük sanal kütüphanesini açma planını ve telif hakkı ihlali ve çevrimiçi gizlilik eksikliği gibi ondan kaynaklanabilecek birçok sorunu inceliyor.
2013HerBu fütüristik hikayede, yalnız bir yazar (Joaquin Phoenix) her ihtiyacını karşılamak için tasarlanmış bir işletim sistemi ile beklenmedik bir ilişki geliştirir.
2013Identity ThiefBir kadın (Melissa McCarthy) bir finans firması hesap yöneticisi olan Sandy Patterson’un (Jason Bateman) kimliğini çaldığında ve kredi notunu bozduğunda, onunla yüzleşmek için yola çıkıyor.
2013In Google We TrustVerilerinizde kim sekmeler tutuyor? Bu açıklayıcı belgesel, izleyicilere nasıl bir bakış sunuyor
2013Mickey VirusBu Bollywood hacker komedisinde Delhi Polisi, bir davayı çözmek için tembel bir hacker yardımını aramalı.
2013Terms and Conditions May ApplyBu belgesel, internet ve cep telefonu kullanımının şirketlerin ve hükümetlerin insanlar hakkında bilgi edinmesine ne kadar izin verdiğini ortaya koyuyor.
2013TPB AFK: The Pirate Bay Away from KeyboardSimon Klose tarafından yönetilen ve üretilen bu İsveç belgesel filmi, Korsan Körfezi’nin üç kurucusunun hayatına odaklanıyor
2013The Value of Your Personal DataÜnlü VPRO serisi tarafından üretilen bu belgesel, kişisel verilerinizi toplayan, onlardan satın alan, nasıl kullanıldığını ve sahip olduğunu tartışıyor. Ayrıca, onun kontrolünü nasıl geri kazanabileceğiniz ve hedeflenmeyi ve manipüle edilmeyi nasıl durdurabileceğiniz konusunda tavsiyelerde bulunur.
2013War on Whistleblowers: Free Press and the National Security StateRobert Greenwald’ın bu belgeseli dört vakayı vurguluyor
2014AlgorithmTelefon şirketi ve insanların kişisel hesapları da dahil olmak üzere güvenli sistemlere girme konusunda uzmanlaşmış bir bilgisayar korsanı, bir hükümet yüklenicisini hackliyor ve gizemli bir bilgisayar programını keşfediyor ve onu bir devrime itiyor.
2014The Bureau of Digital SabotageGizlilik nedir? Bu belgesel, bugünün dijital çağında var olmadığını, yeni gerçekliğimize ve en önemli sorunlarımıza girmesinin, kitle gözetim çizgisini geçtiğinde ayağa kalkmalarını isteyerek en önemli sorunlarını araştırıyor.
2014CitizenfourLaura Poitras’ın bilgi uçuran Edward Snowden ve NSA casusluk skandalı hakkındaki bu belgesel 2013 yılında Hong Kong’daki Snowden röportajlarını içeriyor ve gazeteci Glenn Greenwald’ın çalışmalarını içeriyor.
2014Digital Amnesiaİnternet Arşivi ve Arşiv Ekibi gibi kuruluşlardan yorum içeren dijital verilerin raf ömrü ve bugün bilgileri depoladığımız savunmasız doğa hakkında derinlemesine bir soruşturma.
2014Ex MachinaGenç bir programcı, onu insan bileşeni yapan bir yarışma kazanır ve çığır açan bir deneyde, nefes kesici bir A.I.
2014The Hackers WarsBu belgesel, hükümetin hacker ve gazetecilere gözetimi ve zulmü de dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hacktivizmi tartışıyor.
2014The Human Face of Big DataSandy Smolan’ın yönettiği ve Joel McHale tarafından anlatılan bu belgesel, başlangıçta büyük verilerin çok sayıda dijital cihaz aracılığıyla gerçek zamanlı olarak gerçek zamanlı olarak toplanması ve analiz edilmesi, insanlığın en büyük zorluklarından bazılarını nasıl ele almamızı sağlıyor gibi olumlu yönlere odaklanıyor. ve küresel yaşamları iyileştirin. Ayrıca, bu verilerin erişilebilirliğinin nasıl dik bir fiyata geldiğini de vurgulamaktadır.
2014The Imitation GameYeni oluşturulan İngiliz İstihbarat Ajansı M16, İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanya’nın Enigma Kodunu kırmak için matematikçi Alan Turing’i (Benedict Cumberbatch) ve ekibini işe alıyor. 8 Oscar için aday gösterildi.
2014Inside The Dark Webİnternet gözetim, bu belgeselde dünya çapında web’in artılarını ve eksilerini detaylandıran merkez sahne alıyor. Küresel olarak her türlü gözetim ile gerçekleşir
2014The Internet’s Own Boy: The Story of Aaron SwartzFilm yapımcısı Brian Knappenberger, 26 yaşında intihar eden bir programlama dahisi ve bilgi aktivisti olan Reddit’in kurucu ortağı Aaron Swartz’ın hayatını ve çalışmalarını araştırıyor.
2014Killswitchİnternete bu kadar ağır güvendiğimiz bir dünyada, saldırı altında olursa ne olur? Bu ödüllü belgesel, internet sansürü tehdidi ve özgür konuşma, demokrasi ve yenilik gibi savaşmazsak kaybetme riskiyle karşı karşıya.
2014Men, Women and ChildrenSosyal medya çağında ebeveyn olmak ne anlama geliyor? Bu film, yeme bozuklukları ve video oyunu kültürü de dahil olmak üzere çeşitli zorlukların üstesinden geldikleri için her biri internetle kendi ilişkileri olan birden fazla aileyi takip ediyor.
2014Open WindowsBir blog yazarı, web sitesini adadığı bir aktrisle akşam yemeği kazandığını ve iptal ettiğinde hayal kırıklığına uğradığını öğrenir. Dizüstü bilgisayarıyla her hareketi gözetleme şansı bulduğunda, hayatı deliriyor.
2014The SignalMIT’de öğrenci olan Nic, can sıkıcı bir bilgisayar korsanı onları dikkatini dağıttığında iki arkadaşıyla bir yolculuğa çıkıyor. Onu terk edilmiş bir kulübeye kadar takip ediyorlar. Garip olaylardan sonra Nik, arkadaşlarına ne olduğunu ve uzay takımlarındaki bu insanlar kimler olduğunu merak ederek yaralı ve yönünü değiştirerek uyanır?
2014TranscendenceÜnlü yapay zeka araştırmacısı olan Dr. Will Caster, tamamen duyarlı bir makine yaratmak için tartışmalı bir arayışta, ancak buna değer tehlikeli sonuçlar mı? Bu bilim kurgu gerilim filmi Johnny Depp, Rebecca Hall, Morgan Freeman ve Paul Bettany’nin rol alıyor.
2014UnfriendedGizemli, doğaüstü bir güç, ölü arkadaşlarının hesabını kullanarak bir grup çevrimiçi sohbet odası arkadaşına musallat olur.
2014Who Am IKüresel şöhret kazanmaya niyetli yıkıcı bir hacker grubu, genç bir Alman bilgisayar vızıltısını onlara katılmaya davet ediyor.
2015Big Data: Unlocking SuccessBerkeley Araştırma Grubu, Lawrence Berkeley Ulusal Laboratuvarı ve Microsoft’un uzmanları, bu belgeseldeki veri bilimi ve müttefik alanlarının kullanımına bakmakta ve Johns Hopkins Üniversitesi ve MGM Resorts International’daki etkinlikler de dahil olmak üzere çeşitli gerçek hayat örneklerine dikkat çekmektedir.
2015BlackhatHükümlü hacker Nicholas Hathaway (Chris Hemsworth), Güneydoğu Asya’da faaliyet gösteren bir Balkan siberöristini izlemek için bir Amerikan ve Çinli teknik uzman ekibine katılıyor.
2015CyberbullyBu TV için yapılan filmde, bir İngiliz genç kız (Emily Osment), bir bilgisayar korsanı onu teklifini yapmaya zorladığında, istediklerini yapmazsa ondan ödün veren fotoğraflardan kaçmakla tehdit ederek aile ve arkadaşlardan geri çekilir.
2015Cybertopia: Dreams of Silicon ValleySilikon Vadisi’nde teknolojik bir devrim yaklaşıyor. Bu belgesel, Sayısallaştırılmış Gerçekliğin geleceğini ve California’nın teknoloji merkezinde yaşayan adanmış bireylerin bir sonucu olarak günlük yaşamın zaten nasıl değiştiğini araştırıyor.
2015DebugDerin uzayda sürüklenen bir gemiye bilgisayar sistemini düzeltmek için atanan altı genç hacker, insan olma niyetinde yapay bir zeka kaynağının avı haline gelir.
2015Deep WebFilm yapımcısı Alex Winter, Deep Web ve Bitcoin’in arkasındaki insanlarla röportaj yapıyor ve çevrimiçi karaborsa ipek yolunun kurucusu Ross Ulbricht’in (“Dread Pirate Roberts”) tutuklanmasını ve duruşmasını takip ediyor.
2015Democracy: Im Rausch der Datenİsviçre yönetmeni David Bernet’ten bu belgesel, AB’deki politikacıların toplumu büyük verilerin ve kitlesel gözetim tehlikelerinden korumak için nasıl çalıştıklarını anlatıyor.
2015Digitale DissidentenBilgi uçurumları ne fiyat ödüyor? David Ellsberg, Edward Snowden, William Binney, Thomas Drake, Annie Machon ve Julian Assange ile röportajlar, hükümet gözetiminin karanlık dünyasında vicdan sahibi olma maliyetine ışık tuttu.
2015Furious 7Bir hükümet operatörü olan Bay Kimse (Kurt Russell), Dominic Toretto’yu, kamera kullanan herhangi bir teknolojiyi hackleyebilecek bir cihaz olan Tanrı’nın gözünü yaratan bir hacker bulmak için görevlendiriyor. Buna karşılık, cihazı Toretto ve mürettebatına komşu kardeşi için intikam almak isteyen Deckard Shaw (Jason Statham) bulmak ve durdurmak için kullanabilirler.
2015A Good AmericanBu belgesel film, bir grup olağanüstü kod kırıcı olan NSA’nın eski teknik direktörü Bill Binney’in hikayesini anlatıyor ve 9/11’den üç hafta önce atılmamışsa, ThinThread adlı bir program, Yaklaşık 3.000 can alan terörist saldırıları durdurun.
2015Hacker’s GameBir insan hakları örgütü ve gölgeli bağlantıları olan bir hack uzmanı için siber dedektif bir çatı üzerinde bir araya gelir ve sanal satranç oyunu üzerinde bağ kurar. Romantizm aldatmaca hayatta kalacak mı?
2015Jobs vs. Gates: The Hippie and The NerdBu belgesel, teknoloji, Bill Gates ve Steve Jobs’daki en büyük iki adamın hikayesini ve aralarındaki muhteşem rekabetin hikayesini anlatıyor. Mac ve PC arasındaki savaşın iki farklı tarafına inmesine rağmen, Jobs ve Gates’in birbirlerine karşılıklı saygısı zaman testine katlandı.
2015Mapping the FutureHayatlarımız öngörülebilir mi? İnternetin taşan miktarda veriyi göz önünde bulundurursanız, cevap evettir. Bu belgesel, son yıllarda internette toplanan verilerin bolluğunun insan yaşamı için matematiksel bir algoritmaya nasıl yol açtığını araştırıyor.
2015Terminal F/Chasing Edward SnowdenBu belgesel, bir NSA analisti olan Edward Snowden’i, Amerikan hükümeti tarafından kullanılan küresel gözetim programları hakkında gizli bilgileri sızdırmaya ve Hong Kong’a ve daha sonra Rusya’ya yetkililerden kaçmasına yol açmaya yönelik neyin motive ettiğini tartışıyor.
2015The ThrowawaysDrew (Sam Huntington), CIA tarafından bir dizi siber suç için yakalanan meşhur bir hacker. Ancak, CIA ona alternatif bir seçenek sunduktan sonra yaklaşmakta olan hapis cezası reddedilir
2015War for the WebJ. C. Cameron Brueckner tarafından yönetilen bu belgesel, İnternet’in fiziksel altyapısını kötüleştirir ve geniş bant pazarında, gizlilik ve güvenlikte sahiplik ve rekabet konularını araştırır.
2016AnonymousGenç bir Ukraynalı göçmen, kara pazar satıcısı olan bir arkadaşın yardımıyla ebeveynlerini desteklemek için hack ve kimlik hırsızlığına dönüşüyor. Küçük suçlar yakında yükselir. Film aynı zamanda “hacker” olarak da bilinir.
2016Backlight: CyberjihadSosyal medya bir silah haline gelebilir mi? Bu belgesel, cihatçılığı ve herhangi bir engel olmadan sadece son on beş yılda büyüyen çevrimiçi varlığını inceliyor.
2016Cyber WarBilgisayar korsanları evrensel bir tehdit oluşturur; Kendimizi nasıl savunabiliriz? Bu belgesel, hükümetlerin, gerektiğinde siber savaş ve casusluk yapmak için beyinleri olanları işe almak da dahil olmak üzere, sürekli büyüyen sayıda dijital tehdide karşı nasıl koruma oluşturduklarını araştırıyor.
2016Data Center: The True Cost of the InternetHer gün web üzerinden 247 milyar e -posta gönderilir. Onlara neyin güç verdiğini hiç merak ettiniz mi? Bu göz açıcı, yüksek teknoloji belgeseli, izleyicileri, veri merkezleri olarak bilinen interneti çalıştıran dijital depoların içine alır.
2016Down the Deep, Dark WebKripto-anarşistler, Cypherpunks ve bilgisayar korsanları tarafından yönlendirilen internetin tavşan deliğinden karanlık ağın gizli dünyasına girin. Bu belgesel, Darknet hakkında bildiğinizi düşündüğünüz her şeyi sorgulamanızı sağlayacaktır.
2016Gringo: The Dangerous Life of John McAfeeKarmaşık antivirüs öncüsü John McAfee, ABD’yi Belize’deki ormanda bir bileşikte yaşamak için milyonlarca yaptı. Kurgu olarak adlandırdığı bu Showtime belgeseli, bir komşu öldürüldükten sonra Belize’deki hayatını ve 2012 ayrılışını tasvir ediyor.
2016The HaystackSofistike hack teknikleri ve bunları sık sık kullanan terör örgütleri nedeniyle, İngiliz Parlamentosu, özel e -posta ve telefon iletişiminin müdahalesinde daha fazla hoşgörü sağlayacak araştırma yetkileri tasarısını, mevzuatı gözden geçirmeye başladı. 2016’dan geçen tasarından önce, bu belgesel, gerekliyse ne kadar etkili olacağını ve tasarının uygulandıktan sonra hangi vatandaşların vazgeçmesi gerektiğini inceledi.
2016I.T.Havacılık kralı Mike Regan (Pierce Brosnan) bir I.T. Evinde biraz iş yapmak için geçici olarak danışman ve ona tam zamanlı bir iş verdiği için çok etkilendi. Sınırları aştığında ve işadamı ve ailesine karşı intikam almak istediğinde kovuldu.
2016Jason BourneEski CIA ajanı Jason Bourne (Matt Damon), siberterrorizmle savaşırken geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek için saklanıyor.
2016Lo and Behold: Reveries of the Connected WorldFilm yapımcısı Werner Herzog interneti ve bunun insan etkileşimini ve modern toplumu nasıl etkilediğini inceliyor.
2016National BirdÜç askeri gazinin gizli ABD drone savaşındaki düdüğü üflediği ve Amerika’nın modern savaş programını, ilgili kişilerin üzücü deneyimleriyle vurguladığı ürpertici bir belgesel.
2016NerveArkadaşlar popüler çevrimiçi oyun sinirine katılmak için bir lise son sınıfına baskı yapar. Gizemli bir yabancıyla ortak olan adrenalin yakıtlı rekabetin heyecanına yakalandı, ancak oyun uğursuz bir dönüş yapıyor.
2016Offline is the New Luxuryİnternetin başlangıcından bu yana, insanlık yavaş ama kesinlikle çeşitli akıllı cihazlara bağımlı hale geldi
2016Rise of the TrollsAnonim olmak bir nimet mi yoksa lanet mi? Bu belgeselde, film yapımcıları Jonathan Baltrusaitis ve Paul Kemp, internet anonimliğini, karanlık içgüdüleri ve siber alandaki özgürlüğü çevreleyen sinir bozucu gerçekleri keşfediyorlar.
2016RiskLaura Poitras altı yıl geçirdi ve ona yakından filme alma fırsatı veren ancak daha sonra filmi sansürlemeye çalışan WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange hakkında bu belgesel yaparak geçirdi.
2016Silicon CowboysBu belgesel, şüphesiz üç arkadaşın Compaq bilgisayarını hayal ederek nasıl hesaplama öncüleri haline geldiğinin gerçek hikayesini anlatıyor.
2016SnowdenJoseph Gordon-Levitt, Oliver Stone’un istihbarat topluluğu ile hayal kırıklığına uğramış ve sınıflandırılmış bilgileri sızdıran, yasalardan ve kahramanlardan birçoğuna kaçan eski Ulusal Güvenlik Ajansı yüklenicisinin biyopsisinde Edward J. Snowden olarak rol alıyor.
2016State of SurveillanceBu belgesel filmde Edward Snowden
2016StingrayBu belgesel izleyicileri, birçok farklı isme gitmesine rağmen, tüm zamanların en güçlü gözetim cihazlarından biri olarak sertifikalandırılan Stingray’ı vurgulayarak izleyicileri aydınlatıyor, ancak birçoğu bunu bir gizlilik istilası olarak görüyor .
2016What Makes You ClickHem büyüleyici bir psikolojik çalışma hem de sürükleyici bir uyarıcı hikaye olarak nitelendirilen VPRO Backlight serisinden bu belgesel, şirketlerin tüketicilerin daha uzun süre kalmasını ve daha fazla para harcamasını sağlamak için web sitelerini ve uygulamalarını nasıl uyarladıklarını tartışıyor.
2016Zero DaysAlex Gibney’nin belgeseli, İran’ın nükleer programının önemli bir bölümünü sabote etmek için Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail tarafından geliştirilen kötü niyetli bir bilgisayar solucanı olan Stuxnet veya “Olimpiyat Oyunları Operasyonu” üzerine odaklanıyor.
2017AlphaGoBir AI Challenger Go oyununda efsanevi bir ustayı yenebilir mi? İnsan ve Makine arasındaki savaş, Lee Sedol’un 3.000 yıllık oyunda ustalaşması için Deep Mind Technologies tarafından tasarlanan bir bilgisayar programı olan AlphaGo’ya karşı çivi ısırma maçını kronikleştiren bu belgesel filmde merkez sahne alıyor.
2017The CircleMae (Emma Watson), Circle adlı bir teknoloji ve sosyal medya şirketinde rüya gibi bir iş çıkarıyor. Yakında kurucu (Tom Hanks) tarafından şeffaflığı yeni bir seviyeye taşıyan bir deneye katılmak için seçildi.
2017The CrashHükümet, ABD’yi iflas etmekle tehdit eden bir siber saldırıyı engellemek için beyaz yakalı suçlulardan oluşan bir ekibi görevlendiriyor.
2017Facebook: Cracking the CodeFacebook senin hakkında ne biliyor? Bu belgesel, sosyal medya devi Facebook’un tarama verilerini nasıl takip ettikleri, hedeflenen reklamları nasıl tanıttıkları ve yanlış bilgiler yaydıkları da dahil olmak üzere bilmenizi istemediği güvenlik sorunlarını derinlemesine kazıyor.
2017The Fate of the FuriousCipher (Charlize Theron) olarak bilinen bir siberterörist Dom’u (Vin Diesel) onun için çalışmaya zorlar, arabaların kontrolünü alır ve alır ve tahribat alır.
2017Ghost in the ShellBinbaşı (Scarlett Johansson) korkunç bir kazadan kurtarıldı ve dünyanın en tehlikeli suçlularını durdurmak için bir asker olarak siber güçlendirildi. Yakında hayatının aslında çalındığını ve geçmişini kurtarmaya, bunu ona kimin yaptığını bulmaya ve başkalarına yapmadan önce durdurmaya karar verdiğini keşfeder.
2017Kim Dotcom: Caught in the WebBu belgesel, kara para aklama, haraç ve telif hakkı ihlali ile suçlanan süper hacker, girişimci ve kötü şöhretli bir internet korsanı olan Megaupload’ın kurucusu Kim Dotcom’un hikayesini anlatıyor.
2017Meeting SnowdenEski CIA ve NSA işbirlikçisi Edward Snowden, tüm zamanların en tartışmalı kitle gözetim skandallarından birini başlattığı için rezil oldu. Ama o gerçekten kim? Bu belgeselde, Lawrence Lassig ve Birgitta Jónsdóttir, diğer şeylerin yanı sıra demokrasinin geleceğini tartışmak için bilgi uçurucu ile oturuyorlar.
2017Nothing to HideGerçekten saklanacak hiçbir şeyimiz yok mu? Bu belgesel, bugün hükümet gözetimine ve halkın neden oybirliğiyle çevrimiçi gizlilik haklarının kaybını kabul ettiği konusunda derinlemesine bir bakış atıyor.
2017Silk Road: Drugs, Death, and the Dark Web2011 yılında Ross Ulbricht, anonim Darknet web sitesi Silk Road’u başlattı. Bu belgesel, karaborsa sitesinin sunduğu her şeyi ve
2017Stare Into The Lights My PrettiesBirçoğumuz bir ekranın arkasında yaşıyoruz, ama ne pahasına? Bu belgesel, bu kadar çok insanın neden ekranlarına bağımlı olduğunu incelerken, bu kolektif zihniyetin geleceğimiz üzerindeki etkisini araştırıyor.
2017ThoughtcrimeBernd Riemann tarafından yönetilen bu belgesel, 2013 yılında eski CIA çalışanı Edward Snowden tarafından yapılan açıklamalar ile George Orwell tarafından distopik bilim kurgu filmi 1984’te oluşturulan ve bağımsız düşüncenin sansürlendiği ve iktidardaki kişilere karşı çıkan düşünceleri tutan dünyayı karşılaştırıyor. bir suç eylemi olarak kabul edildi.
2017Weapons of Mass SurveillanceElizabeth C. Jones tarafından yönetilen bu belgesel, Batı gözetim teknolojisinin ve bu teknolojiyi vatandaşlarını izlemek için kullanan Orta Doğu hükümetlerinin tehlikeli ittifakını araştırıyor. Yüksek teknoloji siber-sörflenmenin hükümetlerin iletişimi kaydetmesini, arşivlemelerini ve analiz etmelerini nasıl sağladığını tartışır.
2018AnonHerkesin hayatının şeffaf, izlenebilir ve yetkililer tarafından kaydedildiği ve suçun neredeyse durmasına neden olduğu bir dünyada, bir dedektif (Clive Owen) gizemli bir hacker (Amanda Seyfried) içerebilecek bir dizi cinayet çözmeye çalışır.
2018Assassination NationAnonim bir hacker Salem halkının özel bilgilerini sızdırdıktan sonra, toplum tarafından hedeflenen dört genç kıza şüphe düşüyor.
2018Black CodeSürgün edilen Brezilyalı aktivistler, Suriye vatandaşları ve Tibet rahiplerinin hesaplarıyla anlatılan bu belgesel, dünyadaki hükümetlerin insanları üzerinde kontrol kazanmak için internetten nasıl yararlandığını araştırıyor.
2018CamAlice (Madeline Brewer), kanalı olduğunda hayatı baş aşağı dönen egzotik bir web kamerası sanatçısıdır.
2018The CleanersHiçbir şey sonsuza dek internette kalmaz. Web’in kendi kendini temizleyen doğası, saha uzmanları tarafından yönetilen bu belgesel, izleyicileri içerik kaldırma sürecine aydınlatıyor ve bir dokunaklı soru sormanın yanı sıra: kim görülmesi gerektiğine ve ne görmemesi gerektiğine karar veriyor?
2018The Creepy LineGoogle ve Facebook, bu belgeselde, sosyal medya platformlarının çeşitli manipülasyon taktiklerini nasıl mükemmelleştirdiğini tasvir eden, hepsi de halkın kişisel ve özel bilgilerine erişimi adına merkeze koyuyor. İlk elden hesaplar, bilimsel deneyler ve derinlemesine bir analiz yoluyla anlatılıyor.
2018The DefendersCyberseason tarafından üretilen bu belgesel, izleyicileri siber suç dünyasında davet ediyor ve tarih boyunca en tanınmış siber saldırılardan dördünü analiz ediyor
2018Digital AddictsEkranlar çocukların beyin gelişimini ne kadar etkiler? Bu belgesel, dijital çağda büyüyen bir grup çocuğu takip ederek sosyal medya platformlarının, cep telefonlarının ve daha fazlasının zararlı, hiper-bağımlı doğasını vurguluyor.
2018Do You Trust This Computer?Daha akıllı bir makine her zaman daha iyi bir makine mi? Bu belgesel, Elon Musk da dahil olmak üzere, alanın en saygın kişilerinden bazılarının yorumlarıyla vurgulanan yapay zekanın tehlikelerini derinleştiriyor.
2018Edward Snowden: Whistleblower or Spy?2013 yılında Edward Snowden, NSA’dan son derece sınıflandırılmış bilgiler sızdırdı. Beş yıl sonra, bu belgesel, ilk kez konuşanlar da dahil olmak üzere katılımcılar ve tanıklarla yapılan röportajlar yoluyla sansasyonel zamana bakar.
2018The Feeling of Being WatchedBu belgesel, gazeteci Assia Bendaoui’nin FBI’ın 1990’lardan beri Chicago yakınlarındaki sessiz, ağırlıklı olarak Arap-Amerikan mahallesini izlediği söylentileri hakkındaki soruşturmasının sonucudur. Araştırması, 11 Eylül’den önce FBI’nın en büyük terörle mücadele soruşturmalarından birini ortaya çıkardı.
2018General MagicBu, Tech’in en etkili ve en az unutulmaz şirketlerinden birinin hikayesi. Orijinal Macintosh ekibinin üyelerinden eBay, iPod, iPhone ve Android’in yaratıcıları ile birlikte yorum yapan bu belgesel, General Magic’in ilk elverişli iletişimci, yani akıllı telefonu nasıl yarattığını ve neler olduğunu araştırıyor.
2018The Girl in the Spider’s WebBilgisayar hacker Lisbeth Salander (aynı zamanda istismar edilmiş kadınlar için de intikam veren bir melek olan) ve gazeteci Mikael Blomkvist kendilerini casus, siber suçlu ve yolsuz hükümet yetkilileri ağında yakaladı.
2018Hackedİşini son teknoloji ürünü bir süper bilgisayarla kaybettikten sonra, hoşnutsuz bir bilgisayar teknisyeni yerine test etmeye karar verir. Bu arada, bir grup hacker yeni teknolojiyi çalmak için binaya sızıyor.
2018Inside Facebook: Secrets of a Social NetworkHangisi daha önemli: para mı yoksa ahlak mı? Bu göz açıcı belgesel, izleyicileri Facebook’un ılımlı merkezine götürür ve sosyal medya şirketinin çocuk istismarı ve nefret söylemi gibi zararlı içeriği nasıl düzenlediğini gösterir
2018Inside the Russian Info War MachineRusya demokratik hükümetleri nasıl baltalıyor, dünya olaylarını değiştiriyor ve kamuoyunu manipüle ediyor? Bu belgeselde, beğenilen gazeteci Paul Moreira, gizli silahı da dahil olmak üzere Rus Bilgi Savaşı makinesini yıkıyor: Troller ve hackerlar Rusya’nın gündemini siber uzayda itiyor.
2018Irumbu ThiraiDijital çağ için bir kedi ve fare oyunu. Bir grup siber suçlulara milyonlarca dolar kaybettikten sonra, bir asker kaybettiği her şeyi geri alma arayışına yol açar. Çabaları yeterli olacak mı?
2018Johnny English Strikes AgainBir siber saldırı, Britanya’nın aktif gizli ajanlarının kimliğini ortaya koyduktan sonra, MI7 ajanı Johnny English, Mastermind hacker’ı bulmak için emeklilikten çıkmalıdır.
2018King of CrimeMarcus King (Mark Wingett) sokaklarda tanınmış bir suç lorduydu … yani yasadışı imparatorluğunu siber uzaya getirene kadar. İslami aşırılık yanlıları inşa ettiği her şeyi tehdit ettiğinde, İngiliz siber suçlarının yeni çimentolu kralı, statüsünü korumak için elinden gelen her şeyi yapacak.
2018Ocean’s 8New York’un ünlü Met Gala’da imkansız bir soygun çekme görevinde, Hacker 9ball (Rihanna), Metropolitan Sanat Müzesi’ndeki bir çalışana karşı bir mızrak aktı kampanyası başlattı ve müzenin güvenlik kamera sistemine erişim kazandı. Kadın Mürettebat Dünyanın en değerli mücevher parçalarından birini başarıyla çalmak için ihtiyaç duydukları içgörü.
2018PeripheralBu korku filmi başarılı bir genç yazarı takip ediyor
2018SearchingBir adam 16 yaşındaki kızı kaybolduğunda ve polis soruşturması nafile olduğunda çaresizleşir. İpuçları bulmayı umarak dizüstü bilgisayarını arar, fotoğraf ve videoları inceler ve arkadaşlarıyla iletişim kurmaya başlar.
2018Unfriended: Dark WebBir genç gizemli bir dizüstü bilgisayar bulduktan sonra, birkaç arkadaşını çevrimiçi bir oyun oynamaya davet eder. Siber terörizmin hedefi haline geldiğinde gece ölümcül döner.
2019BD2K: Big Data to KnowledgeBilgi çağında hastalıkla mücadele eden iki hastanın hikayeleriyle anlatılan bu belgesel film, büyük verilerin ilaç uygulama şeklini nasıl değiştirdiğini ve doktor-hasta ilişkileri üzerindeki etkisini araştırıyor.
2019Cyber CrimeBu belgeselde, önde gelen 10 siber suç uzmanı, siber suçların bir sonucu olarak yılda milyarlarca doların nasıl çalındığını veya kaybolduğunu, işletmeleri ve yaşamları yok ettiğini tartışıyor.
2019DatalandPratik olarak AI tarafından yönetilen bir dünyada yaşamak, teknolojinin yapabileceği şeylerin yüzeyini sadece çizdiğimizi düşünmek zor.
2019The Great HackBu belgesel, Cambridge Analytica skandalını, etkilenen birkaç kişinin rolleriyle inceler.
2019HAK_MTLTeknoloji şirketleri gizliliğimizi koruduğunu iddia ediyor, ancak bu doğru mu? Bu göz açıcı belgeselde, bir grup Kanadalı hacker internet ve kullanıcıların verilerini nasıl izlemeye, depolamaya ve paylaşmaya devam ettiği konusunda bir soruşturma başlatıyor.
2019Hero or Villain? The Prosecution of Julian AssangeKiminle konuştuğunuza bağlı olarak, Julian Assange adı iki duygudan birini kışkırtacak: öfke veya huşu. ABC Four Corners ekibi liderliğindeki bu belgesel, WikiLeaks’in kurucusu hakkında, onu en iyi tanıyan bazı kişilerin yorumlarını içeren bir soruşturma.
2019KeeSiddharth (Jiiva) ve Shivam (Govind Padmasoorya) hackleme için bir yakınlık paylaşıyorlar, ancak ortak noktaları bu. Beklenmedik iki yoldan geçtiğinde, iyilik için hack ve kötülük arasında bir kavga patlak verir
2019Machine Learning: Living in the Age of AIYapay zeka ile nasıl etkileşim kurarız? Teknoloji kendini dijital çağımızın temellerinden biri olarak sağlamlaştırdı, ancak henüz tam potansiyeline ulaşmadı. Bu belgesel yapay zekanın geleceğinin nasıl görüneceğini ve önümüzdeki birçok olasılığı inceliyor.
2019Official SecretsKatharine Gun, yasadışı bir NSA casus operasyonuna düdüğü üfledikten sonra 2003 yılında manşetlerde bulundu. Kiera Knightly ve Matt Smith’in oynadığı bu drama filmi, skandalın yanı sıra, hem ABD’de hem de İngiltere’de en yüksek hükümet tarafından kullanılan çok gizli manipülasyon taktiklerini ortaya çıkaran sonraki yasal savaşları anlatıyor.
2019PasswordBir polis memuru, şifrelerini hackleyerek insanların hayatlarını yok eden bir siber suçlu avı avlıyor.
2019The Secrets of Silicon ValleyYönetmen James Corbett tarafından yönetilen bu belgesel, San Francisco Körfez Bölgesi’nde bulunan, II. Dünya Savaşı’nın ardından nasıl kurulduğu da dahil olmak üzere, dünyayı şekillendiren teknoloji şirketleri de dahil olmak üzere Silikon Vadisi’nin uzun ve ayrıntılı tarihine bakar. İnovasyon, farklı şirketler ve hükümet arasındaki bağlar ve Corbett’e göre, yüzeyin altında saklanan gölgeli yeraltı dünyası ve Big Tech’in neden büyük bir sorun anlamına geldiği.
2019Third Eye SpiesLance Mungia tarafından yönetilen bu belgesel, Stanford Araştırma Enstitüsü’ndeki psişik yeteneklerde yapılan bir deneyin, CIA’nın çok gizli casus programlarında kullanılmak üzere 20 yıldan fazla bir süredir psişik yetenekler çalışmasına nasıl yol açtığını ortaya koyuyor. Parapsikologlar Russell Targ ve Dean Radin, yakın zamanda sınıflandırılmamış bilgilerle ilgili düzinelerce kişiyle birlikte röportaj yapılır.
2019UnfriendsBu Bollywood gerilim filminde, bir başlangıç ​​fikri olan Veer, yatırımcısı olan Vijay’dan Facebook arkadaşlık isteği alır. Uzun bir kutlama sürüşündeyken Mauli adında bir kızla tanışırlar. Vijay ona tecavüz ettiğinde ve onu öldürmeyi planladığında, Veer kurtarmaya gelir ve kaçmasına yardım eder. Daha sonra internette kötüye kullanıma tabi tutulduğunda Veer onun için adalet arar.
2019WannaCry: The Marcus Hutchins Storyİngiliz bilgisayar araştırmacısı Marcus Hutchins, Mayıs 2017’de fidye yazılımının dünya çapında binlerce sistemi etkiledikten saatler sonra WannaCry’nin yayılmasını durduran bir öldürme anahtarı keşfettiğinde “kazara kahraman” oldu. Üç ay sonra, FBI bir bankacılık Truva atına dahil olduğu için onu tutukladı. Hugo Berkeley tarafından yönetilen bu belgesel ilk elden hikayesidir.
2019Who You Think I Am50 yaşındaki boşanmış bir öğretmen (Juliette Binoche), 20 kişilik sevgilisi tarafından hayaletlendikten sonra 24 yaşındaki bir kadının sahte bir Facebook profilini oluşturmak için genç, oldukça sarışın bir fotoğraf kullanıyor.
2019You Can’t Watch ThisGeorge Llewelyn-John’un bu bağımsız belgeseli konuşma özgürlüğünü ve çevrimiçi dünyayı tartışıyor. Sosyal medyaya erişimini kaybeden beş kişinin hikayelerini ve bu sansürün onları nasıl etkilediğini vurgular.
2020ArchiveRobotist George Almore (Theo James) gerçek bir insan eşdeğeri yapay zeka yaratmak için çalışıyor, ancak odağı ölü karısı Julie (Stacy Martin) ile yeniden bir araya gelmeye döndüğünde, kendisini Dr. Frankenstein’a layık sonuçlar elde ederken buluyor.
2020The Big Reset 2.0Her gün, AI daha işlevsel, zeki ve en karmaşık görevleri bile tamamlayabilir, ancak hangi noktada çok fazla olur? Almanya’nın uluslararası yayıncısı Deutsche Welle (DW) tarafından üretilen bu belgeselde uzmanlar, sahanın risk ve ödül arasındaki devam eden savaşını tartışıyor.
2020Childhood 2.0Son derece savunmasız dijital çağda çocuk olmak ne anlama geliyor? Çevrimiçi yırtıcılar, siber zorbalık ve zihinsel sağlık, bu belgeselde bugün çocukları ve ebeveynleri rahatsız eden gerçek yaşam sorunlarını araştıran merkez aşamasını ele alıyor.
2020CyberlanteZalim bir zorba tarafından yönetilen izole bir otelde iş bulduktan sonra, Matt (Gavin Gordon) kendini iyi ve kötülük için hackleme arasındaki bir savaşın merkezinde bulur.
2020Enemies of the StateBu Amerikan belgesel filmi, ABD hükümeti tarafından CIA tarafından suistimal iddiası iddiasıyla ilgili gizli belgelere sahip olduğu için hedeflenen Matt Dehart’ı takip ediyor.
2020Interference: Democracy at Risk2016’da, yanlış bilgi kampanyaları ve seçmen sahtekarlığı gibi demokrasimize karşı birçok yeni tehdit ortaya çıktı, hepsi de yaşadığımız ileri, dijital çağ için olmazsa mümkün olmayacak. Bu belgesel izleyicileri asla emin olmaya çağırıyor. tekrar olur.
2020The Internet of EverythingBu belgesel, internetin şimdi bilgisayarların ve telefonların ötesindeki şeyler aracılığıyla hayatımızın her yönünü nasıl işgal ettiğini tartışıyor
2020Julian Assange: Revolution NowBir gecede Julian Assange, kodlayıcıdan mahkumiyete gitti. Bu belgesel, WikiLeaks’in kurucusunun hikayesini ve halkı en özel bilgilerden bazılarına emanet etme misyonunun onu nasıl ABD hükümetinin bir düşmanı haline getirdiğini anlatıyor.
2020Kill Chain: The Cyber War on America’s ElectionsHBO tarafından üretilen bu belgesel, Amerikan Seçim Sistemi’ndeki artan teknoloji güvenlik açıklarını inceliyor ve elektronik oylama makinelerinin dünyanın en büyük hack konferansı Defcon’daki bilgisayar korsanları tarafından ne kadar güvenli bir gösteriye sahip.
2020KnowBe4: The Making Of A UnicornBir siber güvenlik hikayesi. CEO Stu Sjouwerman nasıl bir eğlence kültürü ve 1 milyar dolar değerinde bir şirket kurdu. Hacking Memuru Kevin Mitnick ile. Cybercrime Magazine tarafından üretilen 23 dakikalık belgesel.
2020No Safe SpacesSosyal medya çağında konuşma özgürlüğü neye benziyor? Bu belgeselde, komedyen Adam Corrolla ve talk show sunucusu Dennis Prager, Geleceğin İlk Değişiklik için neler olduğunu keşfetmek için Amerika’da seyahat ediyor.
2020Out Of DarkHiç casus olmanın nasıl bir şey olduğunu merak ettiniz mi? Bu göz açıcı belgesel, kameraları gerçek dünyadaki istihbarat operatörüne sahip bir göreve davet ederek izleyicilere yabancı ve yerli gözetim dünyasına derinlemesine bir bakış sunuyor.
2020PasswordBir BT çalışanının kendini ölü bir beden ve bir dizüstü bilgisayarla çevrili bir sandalyeye bağlı bulmak için uyandırdığı bir testere esque gerilim filmi. Kaçırıldığını keşfederek, çalışanın bir çıkış yolu bulması gerekiyor, ancak Hindistan globalizasyon sonrası finansal dengesizliği yoluna girecek mi?
2020Screen GenerationGen X, Millennials, Gen Z… ve sonra ne? “Dijital yerliler” olarak adlandırılan kuşağın ardından, bu belgesel bir ekranın arkasında büyüyen çocuklar için neler olduğunu düşünür. ABD ve Avrupa’daki araştırmacılarla röportaj yapıldı.
2020The Social DilemmaBu belgesel sosyal ağın tehlikeli insan etkisini araştırıyor.
2020TenetChristopher Nolen tarafından yönetilen bu eylem geriliminde, Tenet adlı bir kuruluş, gelecekteki bir tehdide karşı koymak ve III.
2020We Need to Talk About A.I.Yönetmen Leanne Pooley, yapay zekanın geleceğine ve bilgisayarların gelişmeye devam ederken kendilerini nasıl tasarlama ve programlama kapasitesine sahip olacakları da dahil olmak üzere dünya üzerindeki etkisine yakından bakıyor.
2021ChakraAskeri subay Chandru (Vishal Krishna) Bağımsızlık Günü’nde soyulan elli kişiden biridir. En değerli mülkünün çalındığını keşfettikten sonra Chandru, tehlikeli siber suçlu sorumlu olanı avlamak için bir polis memuruyla güçlerini birleştirir.
2021Cryptopia: Bitcoin, Blockchains, And The Future Of The InternetFilm yapımcısı Torsten Hoffmannn’ın kripto para birimi dünyasına ve onu çevreleyen tartışmalara, endüstrinin bazı büyük oyuncularının yorumunu içeren göz alıcı görünümü.
2021Dark Web: Cicada 3301Karanlık Web’i ziyaret ettikten sonra, yetenekli bir hacker olan Connor (Jack Kesy), gizemli gizli toplum Cicada 3301’e katılmaya davet edilir. Gerçek hayattaki olaylara dayanmaktadır.
2021Dark Web: Fighting CybercrimeSiber suçla mücadele, bu belgeselde güvenlik endüstrisini ve artan sayıda dijital tehdide karşı savunma konusundaki durmaksızın kararlılığını vurgulayan merkez sahne alıyor.
2021Dear HackerWeb kameranız haydut olduğunda ne olur? Fransız film yapımcısı Alice Lenay’ın yönetmenlik yönetimi olan bu belgesel, bir web kamerasının iç işleyişini merak eden herkes için zorlanması gereken bir şey.
2021MY.DOOM: Earth’s Deadliest [Computer] Virusİlk olarak 2004’te görülen MyDoom, evrensel olarak tüm zamanların en kötü bilgisayar virüsü olarak kabul ediliyor ve 38 milyar doların üzerinde kayıplara neden oldu. Bu belgesel, Mydoom’un kökenlerini ve kaotik koşusunu araştırıyor, bu sırada White Hat hackerlarının gerçekten ne kadar önemli olduğu konusunda bir tartışma yapıyor.
2021Hacker FairiesBirkaç kadının çalınan fotoğraflarını geri alma görevinde iki beyaz şapka korsanı takip eden kısa bir drama. Aramaya çok geçmeden, kadınlardan biri hackleme hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor. Güvenilir mi?
2021Hacker: Trust No OneDanny yeni bir kripto para birimini kurduğunda, onu zenginleştireceğini düşünüyor. Yine de hacklenerek yakalandığında, o ve kız arkadaşı bunun yerine bir hit listeye girer.
2021Love HardKötü arkadaşlık deneyimleri hakkında yazan bir köşe yazarı, bir tanışma uygulamasında mükemmel maçıyla tanıştığını düşünüyor. Noel için onu şaşırtmak için ülke çapında uçtuğunda, onun kederli olduğunu öğrenir.
2021The Perfect WeaponNew York Times Ulusal Güvenlik Muhabiri David E. Sanger’in en çok satan kitabına dayanarak, bu belgesel, ulusların şimdi birbirleriyle rekabet etmesinin ve sabote ettiği birincil yolu olarak siber çatışmanın yükselişini araştırıyor. Maggio John Maggio tarafından yönlendirilen, siberterrorizmin ön cephelerinde üst düzey askeri, zeka ve siyasi yetkililerle röportajlar sunuyor.
2021Silk RoadTiller Russell tarafından yönetilen bu, 2011’in başlarında Ross Ulbricht tarafından başlatılan anonim karanlık web pazarının hikayesidir. Ulbricht, FBI operasyonunun ipek yolunu kapatmasından sonra ömür boyu hapsedildi.
2021The Mitchells vs The MachinesMaya Rudolph, Danny McBride, Eric Andre ve daha fazlasının oynadığı bu animasyon filmi, benzeri görülmemiş bir robot kıyametine rastlayan ve insanlığın geleceğini kurtarmak için savaşırken bulan Mitchell ailesini takip ediyor.
2021The Spy in Your PhoneAkıllı telefonların olumlu tarafı, bizi bağlı tutmaları, eğlendirmeleri, verileri depolamaları ve çok daha fazlası olmasıdır. Bu belgesel, gizlilik sorunları, mesajlaşma ve sosyal medya sitelerinin verilerimizi nasıl sakladığını ve kullanmayı, bireylerin ve kuruluşların bizi casus yazılım yoluyla nasıl hedefleyebileceğini ve hükümet kitlesel gözetimiyle ilgili endişeleri de vurgulamaktadır. Ayrıca verilerinizi korumak için neler yapabileceğinizi de tartışır.
2021Twenty HackerHex, daha iyi bir dünyayı yöneten bir hacker, “beyaz hacker” kulübü. Siyah bilgisayar korsanlarının babasının şirketini mahvettiğini keşfettiğinde, kulüp üyelerini onları indirmeleri için görevlendirir ve kaçınılmaz bir hesaplaşma ile sonuçlanır.
2021WANNACRY: Earth’s Deadliest [Computer] VirusBu belgesel, 2017’de küçük bir kripto solucanı olarak başlayan bir bilgisayar virüsünün, binlerce bilgisayarı fidye yazılımı olarak enfekte ettiğini inceliyor. Çeşitli şekillerde dağıtılmasına izin veren karmaşık süreci açıklar ve paralel bir hikayeye girer.
2022GlimpseBu gözetim-ayak gerilim filmi, hayatları yavaş yavaş kontrolden çıktıkça aynı işe hazır olan üç kişiyi takip ediyor. Michael Emerson, Raúl Esparza ve David Alan Basche dahil olmak üzere bir topluluk kadrosu.
2022Hacker: Trust No OneBu drama filmi, gölgeli kripto para biriminde karıştıktan sonra kendini ve kız arkadaşını bir hit listede bulan bir hacker hikayesini anlatıyor.
2022Hot SeatMel Gibson, kendisini potansiyel olarak patlayıcı bir siber soygunun ortasında bulan bir BT uzmanı ve eski hacker Friar (Kevin Dillon) hakkındaki bu perçinleme masalında rol alıyor. Dijital fonları çalmak veya kızının kaçırılması arasında seçim yapmak zorunda kalan Friar, aynı anda sıcak koltuktan çıkmak için çalışırken en önemli olanı belirlemek için kaldı.
2022KeedamAna karakter Radhika Balan, teknolojiyi başkalarına fayda sağlamak için kullanmaya inanan bir siber güvenlik uzmanıdır, ancak bir cyberstalling olayına kurban düştükten ve herhangi bir mahremiyet benzetmesini kaybettikten sonra, meseleleri kendi ellerine almaktan başka seçeneği kalmamıştır.
2022KimiZoe Kravitz ve Rita Wilson’ın oynadığı bu gerilim filmi, agorafobik bir teknoloji işçisinden sonra gerçekleşen olayları anlatıyor, bu da sonuçta en büyük zorluğuna yol açan şiddetli bir suçun kanıtını keşfediyor.
2022Stalked WithinBu gerilim filmi, şirketinin teknoloji ekipmanını kullanarak bekar bir anneye casusluk yapmaya başlayan bir ev güvenlik operatörü olan Gary’yi takip ediyor. Takıntısının ölümcül dönmesi sadece bir zaman meselesidir.
2022The TakeoverEtik bir hacker cinayet için çerçevelendiğinde, ona şantaj yapanları izlemeli, onları durdurmalı ve adını temizlemelidir. Holly Mae Brood, Geza Weisz ve Frank Lammers’ın oynadığı.
2023@Rachel David’in etik bir hacker olarak oynadığı bir tekno-gerilim filmi olan bu film, karanlık ağ ve içinde gizlenen dehşet etrafında dönüyor. İzleyiciler, uyuşturucu satıcısı gibi gerçekleşen birçok suçla ve derin ağda meyve veren siber saldırılarla tanışacaklar.
2023M3GANYapay olarak zeki bebek M3gan, çocuklarla arkadaş olmak ve ebeveynleri desteklemek için tasarlanmış teknolojik bir harikadır. Bununla birlikte, M3gan’ın duyarlı hale gelmesi ve kendi hayatını almaya karar vermesi ve etrafındaki kişileri olağanüstü sonuçları elde etmek için bırakması sadece bir zaman meselesidir.
2023RealityBu drama, bir e -posta operasyonu yoluyla 2016 Amerika Birleşik Devletleri seçimlerinde Rusya’nın müdahalesi hakkında medyaya hükümet bilgilerinin yetkisiz olarak yayınlanması için en uzun hapis cezası verilen eski Amerikan istihbarat uzmanı olan gerçeklik kazananının hikayesini anlatıyor. Sydney Sweeney, başlık rolünde rol alıyor.